تبلیغات
وبلاگ مرجع سیستان - بسیج آمیخته با ایثار و گذشت است


انقلاب اسلامی مولود غدیر و عاشورا و بسیج مولود انقلاب اسلامی استبسیجی بودن به چفیه،لباس خاكی وکارت فعال وغیرفعال نیست،محتوای بسیج به جوهره ذاتی آن و همچنین به نوع رفتار و برخوردهای بسیجیان با دیگر مردم است اما باید توجه داشت كه این ظواهر نیز برای شكل ظاهری بسیج باید حفظ شود و جزو ارزش‌ ها قلمداد شوند.
صداقت، ایثار، اخلاص، اطاعت از ولی، خطر پذیری هنگام حوادث و غیرت دینی و مل را مهمترین و بارزترین خصوصیات بسیجیان و همچنین  نشاط و روحیه بالا، زهد، اطاعت پذیری آگاهانه و داشتن روحیه تعاون و همکاری از دیگر ویژگی های بسیجیان است.
بسیج آمیخته با ایثار و گذشت است
همچنین بایدكینه ورزی نسبت به دشمن، محبت و گذشت نسبت به دوست، ساده‌زیستی، قناعت، تحجد، تلاش گری و پرکاری، اعتماد به نفس و قدرت خلاقیت و ابتکار، عشق و علاقه به روحانیت متقی و اهل عمل و بهره مندی از ملکه اخلاقی حیا و ادب را نیز از دیگر خصایص بسیجیان اعلام كرد.
تا زمانی که این خصائص اخلاقی در بسیج وجود دارد، بسیج همچنان پرافتخار خواهد بود ولی اگر بر اثر دنیازدگی ها، این فضائل تضعیف شود، به همان میزان نیز بسیج آسیب خواهد دید.
بسیجی هر لحظه آمادگی جانفشانی از ناموس مملکت خود دارد و در این راه بهای سنگینی چون جان خود را تقدیم می کند.تاریخ : دوشنبه 2 آذر 1394 | 10:52 ق.ظ | نویسنده : اسیر دنیا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ماهی بلند