تبلیغات
وبلاگ مرجع سیستان - اقتصاد مقاومتی در برابر تحریم هابی‌تردید یکی از اصلی‌ترین ریشه‌های ایجاد بحران اقتصادی در هر کشور عدم به‌کارگیری ظرفیت‌های بالقوه موجود است و قدر مسلم اینکه اهتمام در استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در کنار رعایت سایر مولفه‌های اقتصادی از الزامات دسترسی به استقلال و خودکفایی در حوزه اقتصاد محسوب می‌‌شود، موضوعی که به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر در اقتصاد ما مغفول مانده است.
آثار و تبعات منفی وابستگی اقتصاد به نفت، امروز که تحریم‌ها منابع مالی ناشی از درآمدهای نفتی را نشانه رفته‌اند، نمود پیدا می‌کند و موضوع اقتصاد مقاومتی در صدر موضوعات اقتصادی کشور قرار می‌گیرد.
اقتصاد مقاومتی در واقع واکنشی به تحریم‌ها است که در سال‌های اخیر علیه فضای اقتصاد کشور وضع شده‌اند. در این الگوی اقتصادی تکیه بر تمام ظرفیت‌های موجود از جمله آحاد جامعه، بهره‌وری، کارآیی، خلاقیت، تولیدات داخلی، الگوی مصرف و ... در دستور کار قرار می‌گیرد که راه اصلی رسیدن به خودکفایی و حفظ استقلال اقتصادی است.
این تصور که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور را به سمت اقتصاد بسته و محصور سوق می‌دهد تلقی درستی از تعریف اقتصاد مقاومتی نیست، چرا که اگر چنین باشد اهداف اقتصادی که در تعامل با اقتصاد منطقه و جهان شکل می‌گیرند، محقق نخواهند شد.تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 | 01:12 ب.ظ | نویسنده : اسیر دنیا | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ماهی بلند